Bezpečná platba

Šifrovaný prenos: Celá komunikácia počnúc registráciou je zašifrovaná bezpečnostným SSL certifikátom a všetky Vaše osobné údaje sú pred odoslaním zašifrované 256 BIT kryptovaním.

Čo je to SSL certifikát: Protokol TLS umožňuje aplikáciám komunikovať cez sieť spôsobom akým bol navrhnutý, aby predchádzal odpočúvaniu, manipulácií, falšovanie správ. TLS poskytuje koncobodovú autentifikáciu a súkromie v komunikácií cez internet používaním kryptografie. Typický len server je autorizovaný (to znamená že jeho identita je zaručená) zatiaľ čo klient ostáva neautorizovaný. To znamená, že koncový užívateľ, či už jednotlivec alebo aplikácia, si môže byť istý s kým komunikuje.

Platba cez systém CardPay: Zákazník si vyberie tovar vo virtuálnom obchode, v objednávkovom formulári vyplní všetky potrebné informácie o nákupe a adrese dodania tovaru alebo služby a pri výbere spôsobu platby si zvolí platobnú kartu. Ihneď bude presmerovaný na web stránku Tatra banky, kde vyplní potrebné údaje – číslo svojej karty, platnosť karty, ochranný kód a v prípade 3-D Secure aj heslo. Použitie 3-D Secure technológie umožňuje overenie držiteľa platobnej karty pred odoslaním platby na autorizáciu vydavateľskej banke. V prípade ak je karta zapojená do programu 3-D Secure, bude klient požiadaný o identifikáciu prostredníctvom hesla, ktoré pozná len držiteľ karty. Banka následne zrealizuje platbu v autorizačnom centre. Po obdržaní výsledku transakcie v priebehu niekoľkých sekúnd oznámi tento výsledok zákazníkovi na svojej web stránke a obchodnému domu prostredníctvom e-mailu alebo v inom dohodnutom špecifickom formáte. Následne bude zákazník opäť presmerovaný na stránku virtuálneho obchodného domu.